You are here: HomeShendetiDieta, PeshaPija magjike qe ju ndihmon ne shkrirjen e dhjamit !

Pija magjike qe ju ndihmon ne shkrirjen e dhjamit ! Zgjedhur

Publikuar ne Dieta, Pesha Tuesday, 15 April 2014 11:30

Mos e prisni momentin e fundit, menjëherë përgatiteni trupin për ditët e nxehta duke larguar celulitin me anë të kësaj pije.

Përparësitë e grejpfrutit në luftën kundër celulitit:

E përmirëson qarkullimin e gjakut;

E ndalon mbledhjen e ujit në trup dhe me këtë edhe krijimin e celulitit;

E përshpejton metabolizmin;

I largon helmet nga trupi;

E rregullon sheqerin në gjak.

 

Ja cilat janë përbërësit e nevojshëm për ta përgatitur këtë pije magjike:

një grejpfrut më të madh
2 portokaj
¼ limon
një copë xhenxhefil

 

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit pastroni, qëroni dhe vendosni në aparat për përgatitjen e lëngjeve. Lëngun e fituar duhet ta ruani në frigorifer. Pijeni në mëngjes mes vakteve.
Nëse nuk keni aparat për lëngje, pemët mund t'i shtrydhni me ndihmën e shtrydhëses, ndërsa xhenxhefilin imtësojeni.

Lini nje koment