You are here: HomeShendetiDieta, Pesha
Nuk vishni dot diçka të ngushtë sepse ju dënon zona e dhjamit rreth barkut.Dhe keni të…
Kjo recetë është shumë e fuqishme. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur si "Ujë Sass".Xhenxhefil,…
Mos e prisni momentin e fundit, menjëherë përgatiteni trupin për ditët e nxehta duke larguar celulitin…
Dieta braziliane është një nga dietat "e shpejta" më të popullarizuara dhe mundëson që për dy…
Pikërisht për këtë periudhë të vitit, dietologët propozojnë një dietë, që në një anë na mban…
A po mundoheni që të dobësoheni, por nuk ju shkon për dore? Ndoshta nuk keni zgjedhur…
Në botë harxhohen me miliarda dollarë në produkte për humbje në peshë. Por, ekziston edhe një…
Dobësimi nga pesha është një proces i gjatë dhe për ta arritur me sukses duhet të…
Një qarkullim i mirë i gjakut dhe enë të tonifikuara e elastike, që ndihmojnë në zvogëlimin…
Dieta me leng frutash dhe perimesh ndihmon qe te ruhet ekuilibri midis te ushqyerit  shendetit dhe…
Terapia e ujit eshte konsideruar terapia me natyrale dhe pa shpenzime.Te humbasesh peshe nepermjet nje metode…
Kur njerezit jane te uritur  mendojne direkt per ushqimet e tyre te parapelqyera.Ne pelqejme ushqimet qe…
Kush mendon se vetëm me dietë, duke lënë pa ngrënë vaktet apo duke lëvizur pa fund…
Sipas një studimi të ri të bërë nga studiuesit europiane, vaji ulliri ka veti të mira…