You are here: HomeShendetiBukuria, Estetika
Thatesia e flokeve varet nga shkaqet fiziologjike ose dhe nga shkaqet ambientale. Shume here floku eshte…
Kjo lloj maske eshte shume popullore ne Indonezi, e cila perdoret jo vetem per hidratimin e…
Gjalpi i kakaos eshte i keshillueshem per nje lekure te bute dhe te shendetshme. Ka me…
Zbokthi eshte nje problem i cili mund te luftohet me lehtesi me disa keshilla te cilat…
I ftohti ka efekte negative ne lekuren e duarve, enet e gjakut shtrengohen, gjaku nuk qarkullon…
Kur floket kane pamje si me vaj dhe te ndritshme, qe duken sikur peshojne shume dhe…
Veza dhe vaji i ullirit, jane dy elemente ushqimore shume te shendetshem jo vetem per organizmin…
Krem pastrues me aloe vera dhe limon: Perziejme 15gr xhel aloe vera dhe leng limoni (te…
Maskat e pergatitura ne kushte shtepie per te pastruar, hidratuar apo ushqyer fytyren jane vertet shume…
Keshilla qe ndihmojne ne parandalimin e renies se flokut: 1. Rum i bardhe dhe gjethe mango:…
Disa hapa per kujdesin ndaj syve: • Nje dite e pasur me vitaminen A shkelqen syte…