You are here: HomeShendetiBukuria, Estetika
1.Te ndihesh e bukur Cdo qenie njerezore lind e bukur, e shemtuara eshte nje fjale fyese…
Maska me të verdhë vezë, ose më mirë me majonezë, është një hidratues dhe anti-rrudhë shumë…
Lentet e syve në det dhe pishina mund të kthenen në një problem nëse nuk veprohet…
Floku i njeriut perbehet 70 % nga proteina dhe proteina ne flokun tuaj eshte pergjegjese per…
Vendosja e thonjve artificialë, një modë e cila nëse nuk aplikohet në vende të specializuara së…
Maskë me argjil jeshil është pastruese dhe rigjeneruese, sidomos për lëkurat e yndyrshme me pika të…
Si të trukoheni brenda 5 minutave për të evituar vonesën? Kjo është e mundur falë katër…
Pranvera tashmë ka ardhur dhe ju duhet të jeni gati për t'u përballur me diellin. Masat…
Nëse keni akne, përveç çfarëdo procedure ose trajtimi me barna të përshkruar nga mjeku, kujdesi i…
Si mund të keni bark të sheshtë për një javë? Provoni një dietë të tillë dhe…
A mund të keni dhëmbë të bardhë dhe një buzëqeshje verbuese nga produkte natyrale? Sigurisht, ne…
Nëse ju keni fytyrë me yndyrë, ju mund të përdorni kos për të hequr pikat e…
Floket e thate shpesh shkaktojne probleme me zbokthin, edhe pse zbokthi shkaktohet tek floket me yndyrne…
Pranvera tashmë ka ardhur dhe ju duhet të jeni gati për t'u përballur me diellin. Masat…