You are here: HomeShendetiBukuria, EstetikaZhdukni thinjat me piper te zi

Zhdukni thinjat me piper te zi Zgjedhur

Publikuar ne Bukuria, Estetika Monday, 28 April 2014 09:01

Në vëndet lindore në mënyrë tradicional përdoret piperi i zi për parandalimin e shfaqjes së flokëve të thinjura. Një gram piper përziejeni me gjysmë filxhani kos, gjysmë luge lëng limoni dhe po aq vaj bajameje. Masën e përgatitur e vendosni në flokë, masazhojeni mirë dhe mbajeni gjysmë ore, dhe pastaj lajeni me ujë të vakët. Maskë përdoreni dy herë në javë. Masa e përdorur do t'u kthejë ngjyrën e errët flokëve dhe do të pengojë shfaqjen e mëtejshme të qimeve të thinjura.

Lini nje koment