You are here: HomeShendetiBukuria, EstetikaMaske per pastrimin e fytyres dhe qafes !

Maske per pastrimin e fytyres dhe qafes !

Publikuar ne Bukuria, Estetika Tuesday, 29 October 2013 09:10

Perberesit:
1 e bardhe veze,
2 luge kafe kos,
2 luge kafe mjalte,
3 luge leng limoni.

Te kujdesemi per pamjen tone, eshte shume e rendesishme, pasi duhet te edukohemi te respektojme veten, perpara se te pretendojme respekt nga te tjeret. Per kete, nuk eshte e domosdoshme te shkojme ne dyqane, ku cdo krem e pergatitje eshte shume e shtrenjte dhe jo te gjithe mundemi te perballojme shpenzime te kesaj natyre. Pergatitjet i pergatisim vete madje dhe shume efikase. Mjafton te shohim ne raftet e kuzhines, te cilat na mundesojne lekure te shendetshme dhe te bukur; me kosto 0. Rrahim mire te bardhen e vezes, dhe e bejme si debore te qendrueshme. Shtojme ngadale lengun e limonit dhe ne fund e perziejme embel me perberesit e tjere. E shtrojme mbi fytyre dhe qafe te paster, duke evituar pjesen e syve dhe rrime keshtu per 15 minuta. Me pas, eliminojme me kujdes masken, e shplajme lekuren me uje te vaket e me pas me te ftohte, per te shtrenguar poret. Perfundojme duke masazhuar lekuren, me kremin qe perdorim vazhdimisht. Rezultati eshte i garantuar.

Lini nje koment