You are here: HomeShendetiBukuria, EstetikaSi te luftoni syte e enjtura

Si te luftoni syte e enjtura

Publikuar ne Bukuria, Estetika Wednesday, 28 August 2013 12:46

Ju keni sy të lodhur dhe të fryrë?

Ekziston një truk i thjeshtë dhe ekonomik për të ulur fryrjen e syve. Zieni boronicat me ujë në mënyrë që të përftoni një sasi çaji. Merrni disa garza dhe njomini në lëngun e përftuar nga zierja e boronicave dhe bëni kompresa për sytë për 5 deri 10 minuta. Efekti i njohur i ujit të boronicave do të ulë menjëherë fryrjen nga sytë tuaj dhe do të eliminojë lodhjen.

 

Lini nje koment