You are here: HomeKuzhine
Perberesit : 500 gr oriz, 1 presh, 500 gr brokoli, gjalp, rigon, rrush i thate 100…
Përbërësit:-1 kondrafiletë gici me peshë rreth 2 kg-1 lugë gjelle vaj ulliri-Rreth 100 ml lëng pule-1…
Perberesit:-500 gr djath feta-1 filxhan kafe vaj ulliri-2 thelp hudher-spec djeges sipas preferences-pak kripe po eshte…
Përbërësit: 600 g manaferra,130g sheqer,1.5 dl ujë,2 lugë lëng portokalli.   Hidhni sasinë e caktuar të…
Përbërësit: -1 kg speca-3-4 patëllxhan-3-4 domate-Majdanoz-5-6 thelba hudër-Vaj-Kripë-Uthëll   Përbërsit e kësaj sallate pjeken ne furrë,…
Përbërësit: -mish tul (sa të dëshironi),-2 karota ,-majdanoz sipas dëshirës ,-një filxhan me oriz supe ,-kripë…
Përbërësit:-400 gr qershi-200 gr sheqer-1 shishe vodka. U heqim bërthamat qershive. Vendosim sheqerin me qershitë dhe…
Perberesit:-1 thelpi hudher,-1/ 2 kg kerpudha,-2 duar domate te vogla te ndara ne mes,-100 gr djathe…
Perberesit: -2 selino mesatare (perdoret pjesa e bardhe e rrenjes per kete supe dhe jo kercelli)-200…
Për 4-5 persona duhen :-miell misri 2 filxhanë çaji,-hithra 1 kg,-gjizë 2 lugë gjelle,-vezë 1 kokërr,-qumësht…
Për 4-5 persona duhen: -mish 500 gr,-qepë l kg,-hudhra 1 kokërr,-vaj 4-5 lugë gjelle,-salcë 1 lugë…
Përbërësit: -2 kg miell,-400 gr mazë ose gjalpë,-3 dcl ajkë ose kos i trashë,-kripë,-ujë.   Në…
Perberesit per 8 racione : -1 gjoks pule pa lekure e zjere -3 veze te ziera…
Perberesit per nje tave mesatare: -5 veze--1 gote uji me miell + 1 luge gjelle me…