You are here: HomeKuzhine
Perberesit:-2 tufa brokoli te ndara me lule,-4 kallamare te ndara me rrathe,-1 spec djeges,-2 thelpinj hudhrash,-vaj…
Perberesit:400 ml leng pjeshke,1 shishe proseko (spumante).Sekreti ì kesaj pije te kendshme, eshte qe te jene…
Perberesit per 4 persona: -4 berxolla qingji  -2 thelpinj hudhre -nenexhik -majdanoz -1 kokerr limon -1…
Perberesit:-1 kg pjeshke te pjekura,-500 gr sheqer,-leng limoni,-pak kanelle e disa karafila.Lajme pjeshket dhe u heqim…
Perberesit:-4 Patellxhane,-400 gr domate,-2 qepe te medha,-disa thelpinj hudher,-2 luge vaj,-majdanoz, kripe e piper.Ne uje te…
Perberesit per 4 persona:   300 gr patate 250 gr brokoli 2 luge vaj gjelle 4…
Pasi pastrohet, koka vendoset në tenxhere, mbulohet me ujë të ftohtë dhe vihet ne zjarr. Kur…
Perberesit per kater persona:  350 gr makarona  1 thelpi hudher 75 gr kikirike te pjekur 75…
Përbërësit: -3-4 patate-1/2 gote qumësht-gjalpë-kripë-arrë moskat-500 gr kërpudha-3-4 salçiçe-2 thelpinj hudhre-majdanoz-rozmarinë, piper-vaj ulliri. Përgatisim në fillim…
Perberesit per 18 byrek:1 pako peta byreku (6 cope)400gr djath kremoz2 luge majdanoz ose koperkripepipervaj per…
Perberesit:2 kokrra veze,2 kungulleshka te prera me rrathe,2 domate me copeza,kripe, piper,2-3 luge djathe i grire…
Perberesit:-1 karrote e vogel,-1 dege selino,-1 qepe,-1 thelpi hudher,-1 gote oriz,-1/2 gote vere,-fruta deti,-2 luge vaj,-kripe,…
Përbërësit: -75 g margarinë,-3 vezë,-125 g sheqer,-150 g miell, gjysmë qeseje pluhur për pjekje,-3 lugë ajkë…
Perberesit:-1/2 kg mish vici me copa,-1 kg bamje,-1 qepe,-3 domate te medha me copa ose 1…