You are here: HomeKuzhine
Perberesit: 1/4-1/2 filxhan vaj ulliri leng limoni 5 thelpinj hudhre kripe piper cerek kg bishtaje 8-10…
Përbërësit: -5-6 karkaleca të mëdhenj-1 kallamar-1 sepje-uthull-vaj ulliri-limon-majdanoz, kripë. Lahen frutat e detit dhe i lëmë…
Përbërësit për 4 persona: 4 copë lepuri majonez 2 lugë vaj verë e bardhë kripë piper.…
Përbërësit: -miell 400 gr-gjalpë ose margarinë 200 gr-vaj 40 ml-ujë 150 ml-pak kripë një majë thike.-një…
Përbërësit: -1.5 litër qumësht (nëse nuk dëshironi që të jetë e trashë, mund t'i shtoni edhe…
Përbërësit:-6 fileta pule-2 lugë gjellë kos me pak yndyrë-2 lugë gjellë vaj ulliri-1 lugë gjellë lëng…
Perberesit: 1 qese me karamele 1 deri 1/2 luge gjelle me uje 2 kokrra molle 2…
Perberesit per 6 persona: 6 speca  1 kg mish vici 200 gram djath te grire guda…
Përbërësit: - 3 vezë - 1 tufë majdanoz - 2 kastravecë turshi - gjysmë qepe -…
Përbërësit për 5 persona): - 300 g të brendshme qengji - gjalpë - 50 g hudhra…
Perberesit:-1 cope mishi e paprere per rosto,-2 luge vaj,-1 gote vere e bardhe,-2 luge miell,-1 gote…
Perberesit: 15 gram biskota te kripura 2 luge gjalpi te shkrire 4 pako krem djathi 1…
Perberesit për 4-5 persona duhen:-Lëng peshku 1,5 litra,-patate 2-3 kokrra,-karota 3-4 copë,-mashurka 8-10 copë,-selino,-vaj 3-4 lugë…
Perberesit: -200 gr gjoks pule i rrahur-1 veze-buke e grire-miell kokosi-majdanoz i grire-kripe. Perziheni mishin e…