You are here: HomeKuzhine
Për 1 kg patëllxhanë duhen: -speca 200-300 gr-domate-vaj 5-6 lugë gjelle-uthull 3-4 lugë, hudhra 2 kokrra,…
Përbërësit: - 1.5 lit. ujë- 3 patate- 5 thelpinj hudhër- 2 vegeta të supës (koncentrat pule…
Perbersite: - 250 thjerrëza- 1 patate e madhe- 1 thelbi hurdhe- 2 luge miell orizi- djathë…
Përbërësit: 4 copa mish të bardhë pule (ose kofshë) pa lëkurë e eshtra , 300 gr…
Perberesit:Fileto salmoni,brokoli,2 luge vaj, kripe, piper te zi, hudher te grire,spec djeges e majdanoz te grire.Sperkasim…
Perberesit :1 qepe e prere holle,1 cope e madhe kungulli e prere me kubike,300 gr oriz…
Perberesit: • 2 file të mëdha viçi• 200 g kërpudha• 100 g oriz• 1 kg karota•…
Përbërësit: 1 1/2 gota luleshtrydhe të freskëta të copëtuara1/2 gotë sheqer i bardhë1/4 gotë sheqer i…
Perberesit:1 racion fasule,1 qepe e madhe me copeza,1thelpi hudher,2 speca me copeza ose rrathe,4-5 domate te…
Perberesit per 4 persona:4 fileto mish vici me kocke100gr miell100gr galete (buke te therrmuar)2 vezegjalp (apo…
Përbërësitë: 8 feta bukë shtëpie2 thelpinj hudhër200 gr gruviera (djathë francez, i fortë)1 litër lëng mishi…
E shpejte ne pergatitje dhe shume e pershtatshme per te shoqeruar peshkun. Perberesite:150 gr majoneze,1 tufe…
Përbërësit: 140 gr fistiqe të qëruara 200 gr çokollatë qumështi 200 gr sheqer kafë (në mungesë…
Përbërësit:* 1 kg miell* 2 gota ujë të vaket* 2 luge vaj* pak krip për brumin…