You are here: HomeKuzhine
Përbërësit për 6 persona: 300 gr- 400 gr kërpudha1 qepë40 gr margarinë ose vaj40 gr miell1,2…
Përbërësit: 500 gr mish i grirë3 vezë1 dl qumështbukë e grirëtul nga dy feta bukemiell4 vezë…
Perberesite:1 kg mandarina te vogla(te zakoneshme)1 kg sheqer3 goda uji½ limoni (lengun vetem)Karafil sipas deshires I…
Përbërësit: Për një pite të pjekur në furrë elektrike (për 6 persona) Brumi: 1 kg. miell500ml.…
Perberesit: 1 kg patellxhane te prere me feta per se gjati, me trashesi gati 1 cm,…
Perberesit:1 pako me pete llazanja,1 qepe,1 karrote,mocarela ose djathe per pica,1 dege selino,mish te grire,djathe te…
Perberesit:1 kg miell,3 luge vajluge kripe1 luge sheqer1 kub maja birre;600 ml uje.Per mbushjen:1 gote kos,1/2…
Per 2 persona: 100 gr thjerreza jeshile 1 qepe e kuqe nje grusht majdanoz i grire…
Perberesit:400gr mish,2 qepe,1-filxhan salce,250gr qiqra,1-spec te kuq,2 hudhra,1-filxh kafe vaj,piper,rigonlekuren e nje limoni.Marim mishin e presim…
Perberesit •4 te bardha vezesh•320gr sheqer pluhur•pak kripe•disa pika leng limoni   Fillimisht ndezim furren ne…
Perberesit:125 gr filadelfia400 gr taliatele100 gr gorgonzola1 luge rosmarine15 gr gjalp1 limonkrip, piper. Ne nje tigan…
Përbërësit: 6 patate2 tule qengjiKarrotaVerë e bardhëpak vaj ullirierëza të tjeramajdanozpanalimonhudhra   Qërohen patatet dhe priten…
Perberesite (për 4 persona): * 800 g peshk sardele* 4 lugë djathë parmizan i renduar* thërrmija…
Përbërësit: *1 konservë kërpudha të prera,*1 kokërr qepë,*2 thelpinj hudhra,*pak majdanoz, pak kopër, krem qumështi (pana,…