You are here: HomeKuzhine
Perbersit: 800 g Oktapod te pastruar me pare, 4 patate të mëdha, një degëz rozmarinë, gjysem…
Për një person duhen: 150 gr mish i grirë, ¼ e kokrrës së vezës, për mishin…
Perbersit: 284g perime te perziera (te ngrira), 100 g laker e bardhe e fresket, 40 g…
Përbërësit: 400-500gr makarona, 2 qepë, 2 thelpinj hudhre,  1-2 kungulleshka (300gr),  3 speca (300-400gr) mundësisht me…
Perberesit:  nje pete te gatshme mund te gjendet ne supermarket.  Per mbushjen: 2 te verdha veze,…
Perberesit: tul gaforreje 500 g, ose pjese te vogla 2-3 cope racion, kripe, piper, dafine, garniture…
Perberesit: një pako pete te gateshme (ose te bera vete), 1 kg spinaq, 3 kokerra veze,…
Perberesit: djathë krem, kripë,piper, proshutë të grirë dhe majdanoz.   Kungulleshkat i piqni në tigan zgare…
Perberesit: 0.5 kg kerpudha, krem qumesht 4-5 luge gjelle, kripe, koper. Ne furre: djath kackavalle i…
Perberesit: 4 cl leng limoni, 4 cl leng portokalli, 4 cl leng ananasi, 1 cl Grenadine…
Perberesit: 1 gote sheqer, 3 luge gjelle gjalpe, 2 kokrra veze, kos 2 filxhan, sode 1…
Perberesit: 1.5 litra mish leng, 500 g laker e fresket, yndyre 1 filxhan kafeje, patate 2-3…
Perberesit per 4-5 persona: 4-5 thela mish pule (ose nje pule mesatare te ndare ne pjese),…
Perberesit per 1 kg: 1/2 filxhan caji me vaj, 2 luge gjelle me miell, kripe, piper,…