You are here: HomeKuzhine
Përbërsit: 150 g djathë, 3 veze, 1 gotë kos, 1 gotë vaj, 1 qese bakin, pak…
Përbërësit: 1 fetë shalqi e prerë në copa të vogla, pa fara, 2 topa akullore vanilja,…
Perberesit: mish vici me copa, 2 qepe, 2 speca, 2 thelpinj hudher, 3 luge vaj, kripe,…
Perberesit: 1 lugë gjalpë, një gjysmë filxhani me salcë të errët të gatshme, disa degë majdanozi,…
Perberesit:  - 1/2 ml martini te bardhe - 1 ml leng frutash - 1/2 ml leng…
Perberesit: 3 filxhane caji me miell, 2 luge gjelle kakao, 1 filxhan me sheqer, 7 veze…
Perberesit: 1/2 kg mish vici i prere me rripa, 2 qepe te prera holle, 1 thelpi…
Perberesit per dy persona: 2 fileto peshku, 200 gr qepe te grira holle, vaj ulliri, piper…
Perberesit: 500gr mish te grire, 2-kokrra qepe, 2-veze, 2-feta buke bajate, 1-filxhan vaj, 500 gr patate…
Perberesit: 4 gjokse pule,  4luge vaj ulliri, 2 gota me kerpudha te ngrira, 1 gote me…
Perberesit: 1 kg sheqer dhe 1 gote e gjysem leng ftoi.   Ftonjte qerohen, priten ne…
Perbersit: 500 gr karkaleca deti, 500 makarona, 1-kokerr qepe, 2-kokrra domate, 2-thelpinj hudhra, vere te bardhe,…
Perberesit per 4 – 6 persona: 500 gr mish ne kubik te vegjel(pule ose vici si…
Përbërësit: 20 g bizele (të ngrira), 20 g karrota,  1kg patate, 10 mollë të qeruar, lëng…