You are here: HomeKuzhineTradicionale
Perberesit per nje mase duhet: 1 gote oriz, 2 gota leng mishi, 3 -4 luge gjelle…
Ullinjte kriposen te papjekur mire, 1/2 te papjekur dhe te pjekur. Kur ullinjte jane te vegjel…
  Perberesit per 4-5 persona: 2-3 feta peshk per person, 3 luge gjelle miell, 2-3 filxhan…
Perberesit: ½ melci qengji, 1 kokerr mesatare qepe, gjalpe 2-3 luge gjelle, leng 5-6 filxhan caji,…
  Perberesit per 4-5 persona: mish qengji 500g, 2 luge gjelle gjalpe, 2 kokerra veze, 3…