You are here: HomeKuzhineTradicionaleSi te pergatisim djathin e bardhe vet

Si te pergatisim djathin e bardhe vet Zgjedhur

Publikuar ne Tradicionale Monday, 05 May 2014 15:11

Përbërësit:

3-5l qumësht
1-2 lugë gjelle tharmë djathi
Kripë

 

Qumshtit të vakët I hedhim 1-2 lugë tharmë djathi dhe pasi që fermentohet e hedhim në nape (cedillë) qe të kullohet. Pasi qe e lëshon hirrën, cedillën me shlirrë e vendosim në një drrasë siper cilës I vejmë një petë guri për të marë formën e shtypur. Djathin e njomë e prejmë në copëza të cilat I kryposim dhe I rreshtojmë në shekë(kacë). Në disa treva tona djathi I bardhë është zënë edhe pa tharmë djathi por vetëm me shllirë.

Lini nje koment