You are here: HomeKuzhineTradicionaleBukevale

Bukevale

Publikuar ne Tradicionale Friday, 24 May 2013 13:57

Perberesit:
-buke me copeza,
-vaj ulliri ose gjalpe,
-djathe te bardhe me therrime,
-uje ose shellire djathi.

Kaverdisim copezat e bukes me gjalpe ose vaj derisa ti thekim mire. I shtojme pak uje ose dhe shellire bashke me therrimet e djathit. E leme mbi zjarr aq sa eshte e thate por e bute dhe eshte gati per tu sherbyer e ngrohte.

Lini nje koment