You are here: HomeKuzhineTradicionalePogace

Pogace

Publikuar ne Tradicionale Monday, 13 May 2013 16:00

Përbërsit: 150 g djathë, 3 veze, 1 gotë kos, 1 gotë vaj, 1 qese bakin, pak kripë dhe 16 lugë miell.

 

Nga përbërësit e përmendur gatuhet brumi dhe, pasi të përzihet mirë, hidhet në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet. Kjo pogaçe është e lehtë dhe e shpejt, kështu që mund të gatuhet gjysmë ore para se të serviret në tryezë.

Lini nje koment