You are here: HomeKuzhineTradicionaleByrek me spinaq dhe qepe te njoma

Byrek me spinaq dhe qepe te njoma

Publikuar ne Tradicionale Monday, 22 April 2013 12:03

Perberesit: një pako pete te gateshme (ose te bera vete), 1 kg spinaq, 3 kokerra veze, 1/2 kile qep të njoma, 1/2 filxhan kafe me oris, 2 tufa te medha koper, 1 filxhan kafe vaj ulliri + 1 filxhan kafe vaj kikiriku.

 

Ne nje en hedhim spinaqin, orizin, vezet, kopren dhe qepen te dyja te grira ne copa te vogla. Ne perzierje hedhim gjithashtu vajin e ullirit, ndersa me vajin e kikirikut do te sperkatenpetet. I perziejme te gjitha se bashku. Marrim taven e lyejme me vaj dhe shtrojme gjysmat e peteve pastaj hedhim te gjithe masen e pergatitur dhe mbi te vendosim gjysmen e peteve te tjera. E presim byrekun ne copa te vogla dhe e lyejme me vaj ne te gjitha ndarjet e tij. Pastaj me luge e perhapim vajin ne petat e byrekut dhe e sperksim me pak uje. E fusim taven ne furre ne temperaturen 160 -180 grade dhe e leme te piqet derisa te marre nje ngjyre kafe te arrte.


Lini nje koment