You are here: HomeKuzhineTradicionalePetulla me kos

Petulla me kos

Publikuar ne Tradicionale Friday, 15 March 2013 12:54

Perberesit: 2 gota uji me miell, 1 gote uji me kos, 1 kokerr veze, 1 luge sheqer, gjysem luge kafeje me sode, 2 filxhan kafeje me vaj ulliri ose gjalpe.

 

Ne nje tas porcelani hedhim veze, kos, kripe dhe pak sheqer, rrihen mire dhe shtohet miell i perzier me pak sode. Brumi ne kete rast eshte gjysem i trashe. Ne tigan hidhet pak vaj (1/2 luge gjelle) dhe kur vaji te jete nxehur, hidhet brumi (nje luge gjelle per cdo petulle). I skuqim nga te dyja anet petullat dhe i vendosim ne nje pjate ( ku poshte vendosim leter kuzhine ne menyre qe te thithin vajin e tepert). Ne fund i sperkasim me pak gjalpe dhe mund ti konsumojme sic jane, ose me djathe, recel, mjalte, kos, qumesht etj sipas deshires.

Lini nje koment