You are here: HomeKuzhineTradicionaleFergese me speca e domate

Fergese me speca e domate

Publikuar ne Tradicionale Friday, 15 March 2013 12:27

Perberesit per 4-5 persona: 8-10 speca mesatae, 4-5 kokrra domate mesatare, 2 filxhan kafe me vaj (per skuqje), 1 luge gjelle me miell, 2 kokrra veze, 5-6 thelpinj hudhra, 4-5 luge gjelle me gjize, spec djeges sipas deshires.

 

Specat pastrohen nga bishti dhe farat, lahen, fshihen dhe skuqen. Ne yndyren e mbetur hidhen domatet e qeruara nga cipa dhe te grira holle, kaurdisen derisa masa te trashet, hiqet nga zjarri, shtohen veze, spec djeges, majdanoz i grire holle, gjize. Masa vendoset ne pjate dhe siper ose anash vendosen specat e ferguara.

Lini nje koment