You are here: HomeKuzhineTradicionale
Përbërësit: 3-5l qumësht1-2 lugë gjelle tharmë djathiKripë   Qumshtit të vakët I hedhim 1-2 lugë tharmë…
Perberesit:1 racion fasule,1 qepe e madhe me copeza,1thelpi hudher,2 speca me copeza ose rrathe,4-5 domate te…
Përbërësit:* 1 kg miell* 2 gota ujë të vaket* 2 luge vaj* pak krip për brumin…
Përbërësit për 5 persona): - 300 g të brendshme qengji - gjalpë - 50 g hudhra…
Perberesit per 4 persona: -4 berxolla qingji  -2 thelpinj hudhre -nenexhik -majdanoz -1 kokerr limon -1…
Perberesit:-4 Patellxhane,-400 gr domate,-2 qepe te medha,-disa thelpinj hudher,-2 luge vaj,-majdanoz, kripe e piper.Ne uje te…
Pasi pastrohet, koka vendoset në tenxhere, mbulohet me ujë të ftohtë dhe vihet ne zjarr. Kur…
Perberesit:-1/2 kg mish vici me copa,-1 kg bamje,-1 qepe,-3 domate te medha me copa ose 1…
Përbërësit: -2 kg miell,-400 gr mazë ose gjalpë,-3 dcl ajkë ose kos i trashë,-kripë,-ujë.   Në…
Perberesit:-buke me copeza,-vaj ulliri ose gjalpe,-djathe te bardhe me therrime,-uje ose shellire djathi.Kaverdisim copezat e bukes…
Përbërsit: 150 g djathë, 3 veze, 1 gotë kos, 1 gotë vaj, 1 qese bakin, pak…
Perberesit: një pako pete te gateshme (ose te bera vete), 1 kg spinaq, 3 kokerra veze,…
Perberesit: 2 gota uji me miell, 1 gote uji me kos, 1 kokerr veze, 1 luge…
Perberesit per 4-5 persona: 8-10 speca mesatae, 4-5 kokrra domate mesatare, 2 filxhan kafe me vaj…