You are here: HomeKuzhineTe vecanta
Perberesit per 4-5 persona: 1.5 kg argjinare, 5-6 kokrra qepe, 2 luge gjelle vaj, 1 luge…
Nese keni menduar qe Festen e Halloween-it ta organizoni ne shtepi mes miqeve tuaj ose familjes,…
Perberesit per 4-5 persona: kotoleta 4-5 cope, feta djathi 4-5 cope (50gr per person), kripe, piper,…
Per 1 kg domate (6-7 kokrra) duhen: sallate ruse 1 filxhan çaji, majonez 2-3 luge gjelle,…
Perberesit per 6 persona: 500 gr oriz, 2 pjese lulelaker te kuqe, 1 qepe, 1/2 e…
Perberesit:  10 kembe bretkosash, 1 luge gjelle leng limoni, 2 kokrra veze, 2 luge gjelle miell,…
Kus-Kus eshte nje pjate qe perdoret shpesh ne Afriken e Jugut dhe Sicili. Ka menyra te…
Perberesit: 400gr mish pule ose vici i prere ne forme kubik, 2 speca te kuq, 2…
  Per 4 persona nevojiten: 4 kungulleshka, 3 gjethe borzilok te fresket, 4 luge gjelle vaj…
Perberesit: 12 kokerra veze te ziera forte, te ftohta, te qeruara, 3 luge te vogla krem…