You are here: HomeKuzhineTe vecantaQofte me kunguj dhe djathe

Qofte me kunguj dhe djathe Zgjedhur

Publikuar ne Te vecanta Tuesday, 15 April 2014 12:45

Përbërësit
400 gram djathë të bardhë
300 gram kunguj të grirë
80 gram qep të thatë
4 vezë
80 gram miell
50 gram vaj ulliri
10 gram uthull
krip
piper
150 gram vaj për ti fërguar

 

Grijmë kungujt dhe i lejmë pak të kullojnë.
Në një tas hedhim të gjithë përbërësit dhe gjysmën e miellit. Bëjmë qofte të vogla dhe i lyejmë me miellin e mbetur .I skuqim në tigan në temperature mesatare. Serviren të ngrohta. Ju bëfshin mirë!

Lini nje koment