You are here: HomeKuzhineTe vecantaQofte me thjerreza

Qofte me thjerreza

Publikuar ne Te vecanta Tuesday, 12 November 2013 14:13

Perbersite:

- 250 thjerrëza
- 1 patate e madhe
- 1 thelbi hurdhe
- 2 luge miell orizi
- djathë i grire
- vaj ulliri
- kripe

 

Lani thjerrëzat, kullojini dhe vërini ne një ene bashke me pataten e prere ne copa, hurdhën dhe një luge kripe dhe një gote ujë. Skuqini duke i përzier here pas here me një luge druri për te mos u ngjitur ne fundin e enës. Pas 20 minutash, pasi thjerrëzat te jene gatuar dhe patatja e zbutur, hiqini nga zjarri dhe vëreni përbërjen ne një pjate dhe lëreni te ftohet. Me pas shtoni një luge vaj, miellin e orizit dhe djathin e grire. Formoni qofte te vogla te rrumbullakëta dhe vërini ne një ene me vaj, me pas futini ne furre te nxehte për 10 minuta.

Lini nje koment