You are here: HomeKuzhineTe vecantaPresh me veze

Presh me veze

Publikuar ne Te vecanta Monday, 30 September 2013 15:37

Perberesit:
3 preshe,
2 qepe te njoma,
3-4 veze,
3 domate kubike ne copa,
2 luge vaj,
pak uje,
kripe, piper e spec i kuq i grire.

Presim me copeza preshet dhe qepet dhe i veme te kaverdisen ne tiganin me vaj, ne zjarr te mesem. I perziejme here pas here per rreth 6-7 minuta. Me pas shtojme kripen, piperin dhe specin e grire, domatet ne copeza dhe pak uje. Kur marrin vale, hedhim siper vezet te cilave i hedhim siper kripe dhe mbulojme tiganin mbi zjarr per pak minuta, aq sa vezet te mpiksen.
Per kete pjate te shpejte e te shijshme te stines, mund te perdorim dhe vetem pjeset jeshile te preshit.

Lini nje koment