You are here: HomeKuzhineTe vecantaPatate te skuqura me laker jeshile

Patate te skuqura me laker jeshile

Publikuar ne Te vecanta Sunday, 11 August 2013 20:30

Perberesit:

2 gjethe te medha laker jeshile

2 luge gjelle vaj ulliri

kripe

1 luge piper i kuq

1 luge gjelle fara susami

2 kokrra patate

 

Ngrohim paraprakisht furren ne temperaturen 150 grade.Pastrojme gjethet e lakres jeshile dhe i presim ne copa te vogla.Skuqim lakren me vaj ulliri,kripe dhe piper te kuq dhe me patate te prera te vogla,hedhim farat e susamit dhe e hedhim ne nje ene per ta vene ne furre.

 

Lini nje koment