You are here: HomeKuzhineSupaSuper krem patate

Super krem patate

Publikuar ne Supa Tuesday, 12 November 2013 14:21

Përbërësit:

- 1.5 lit. ujë
- 3 patate
- 5 thelpinj hudhër
- 2 vegeta të supës (koncentrat pule ose vici) , majdanoz,piper i zi,mustard dhe 2 lugë kos.

 

Patatet grihen në rende nga ana më e imët dhe hidhen në ujë të nxeht,pastaj i shtohen hudhrat e copëtuara dhe vegetat e supës,pas 15 min i shtohet majdanozi,dhe piperi i zi. Në fund mustarda përzihet me kos dhe hidhet në supë. Kjo supë pregaditet shpejt,është shumë e shishme dhe dietale. Sipas dëshirës mund ti shtohen edhe këpurdha,brokolli etj.

Lini nje koment