You are here: HomeKuzhineSupaSupa Mitun

Supa Mitun

Publikuar ne Supa Thursday, 17 October 2013 10:57

Përbërësitë:

8 feta bukë shtëpie
2 thelpinj hudhër
200 gr gruviera (djathë francez, i fortë)
1 litër lëng mishi i vluar
kripë e piper.


Thekni fetat e bukës në furrë, lyejini me hudhër pastaj vendosini të shtrira në një enë balte ose xhami zjarrdurues, duke i vënë në mënyrë të alternuar edhe shtresat e djathit gruviera. Hidhini kripë e piper sipas dëshirës. Njomini lehtë me lëngun e mishit, i cili duhet ta mbulojë tërësisht bukën dhe vendosni enën në furrën tashmë të nxehur, në 200 gradë, për 15 minuta. Në fund buka do të ketë thithur të gjithë lëngun e mishit. Shërbejeni menjëherë.

Lini nje koment