You are here: HomeKuzhineSupaSupe me fruta

Supe me fruta

Publikuar ne Supa Thursday, 07 March 2013 11:54

Perberesit: 2 kokrra molle, oriz 1 luge gjelle, 2 gota uje, shurup sheqeri 1 filxhan kafeje.

 

Pasi pastrojme dhe lajme orizin, e ziejme ne uje me leng kripe dhe e kalojme ne site me lengun e vet. Pjekim mollet, i qerojme dhe i bejme pure. Kjo mase perzihet me orizin, hedhim shurupin e sheqerit dhe e ziejme, duke e perziere here pas here qe mos te krijohen kokrriza. Ne fund supes i hedhim ajke ose krem shantiji dhe pak borzilok ose majdanoz per shije.

Artikuj te ngjashem

Lini nje koment