You are here: HomeKuzhineSupaSupe krem me miell misri

Supe krem me miell misri

Publikuar ne Supa Friday, 15 February 2013 14:15

Perberesit: 3 luge gjelle miell, 2 luge me gjalpe, leng mishi (gati 6 qemshe), 1 kokerr veze, 1 gote qumesht, 2 buke te thekura, pak gjalpe per sperkatjen e bukes.

 

Mielli i misrit i situr skuqet me gjalpe dhe shuhet me leng mishi ose ne mungese me leng koncetrat duke perzier me shpejtesi qe mos te krijoje kokrriza dhe hidhet kripe. Zihet per 10 minuta ne zjarr te ngadalshem derisa te behet nje supe e derdhur ne trashesi mesatare.  Hiqet nga zjarri, lihet te ftohet pak dhe hidhen veze te rrahura me qumesht te nxehte. Siper lidhet gjalpe i fresket. Buken e sperkasim me pak gjalp e vendosim ne tave dhe e leme te thahet ne furre. Kur e sherbejme supen i hedhim copa buke te thekur per ti dhene me shume shije.

Artikuj te ngjashem

Lini nje koment