You are here: HomeKuzhineSupa
Përbërësit për 6 persona: 300 gr- 400 gr kërpudha1 qepë40 gr margarinë ose vaj40 gr miell1,2…
Përbërësit: - 1.5 lit. ujë- 3 patate- 5 thelpinj hudhër- 2 vegeta të supës (koncentrat pule…
Përbërësitë: 8 feta bukë shtëpie2 thelpinj hudhër200 gr gruviera (djathë francez, i fortë)1 litër lëng mishi…
Perberesit për 4-5 persona duhen:-Lëng peshku 1,5 litra,-patate 2-3 kokrra,-karota 3-4 copë,-mashurka 8-10 copë,-selino,-vaj 3-4 lugë…
Përbërësit: -mish tul (sa të dëshironi),-2 karota ,-majdanoz sipas dëshirës ,-një filxhan me oriz supe ,-kripë…
Perberesit: -2 selino mesatare (perdoret pjesa e bardhe e rrenjes per kete supe dhe jo kercelli)-200…
Për 6 persona nevojiten: 6 kastravecë , 1 kokërr domate , 1 degë selino , 2…
Perberesit per 4 – 6 persona: 500 gr mish ne kubik te vegjel(pule ose vici si…
Perberesit: 1.5 litra mish leng, 500 g laker e fresket, yndyre 1 filxhan kafeje, patate 2-3…
Perberesit: leng mishi ose uje 1.5 litra, patate 2 kokrra mesatare, 3 karrota mesatare, 1 kungulleshke,…
Perberesit: 2 kokrra molle, oriz 1 luge gjelle, 2 gota uje, shurup sheqeri 1 filxhan kafeje.…
Perberesit: 2-3 finok, 1 patate, 1 qepe, 200-250 gr lulelaker te bardhe, kripe, piper, 2 gota…
Perberesit: 3 luge gjelle miell, 2 luge me gjalpe, leng mishi (gati 6 qemshe), 1 kokerr…
Perberesit: 2l uje, 500gr peshk te cilesise se dyte te pastruar, 300gr mbetje te peshkut si…