You are here: HomeKuzhineSallata
Përbërësit: 20 g bizele (të ngrira), 20 g karrota,  1kg patate, 10 mollë të qeruar, lëng…
Perbersit: 284g perime te perziera (te ngrira), 100 g laker e bardhe e fresket, 40 g…
Perberesit per 1 kg: 1/2 filxhan caji me vaj, 2 luge gjelle me miell, kripe, piper,…
Perberesit per 500 g finok: 3-4 luge vaj ulliri, uthull ose aceto 2- luge gjelle, kripe.…
Perberesit: majdanoz e koper nga nje tufe, sardele 2-3 cope mesatare, 2 cope kastraveca mesatare, 2…
Perberesit: vaj ulliri 4-5 luge gjelle, 4-5 luge gjelle me uthull ose leng limoni, hudher 4-5…
Perberesit per 1 l vaj: 5 te vrerdha veze, 2-3 luge leng limoni ose limontoz te…
Perberesit per 10 kg kastraveca duhen:  5 l uje,  2 filxhan caji me kripe, selino, koper,…
Sallatat jane te shijshme dhe perdoren shume me rast festash. Meqenese jemi ne atmosfere te tille,…
Perberesit per sallaten: 240 gr makarona ne forme kermilli, 1/4 filxhan caji me ullinj te prere…