You are here: HomeKuzhineSallataSalca xaxiqi

Salca xaxiqi Zgjedhur

Publikuar ne Sallata, Salca Friday, 18 April 2014 10:26

Përbërësit për Salca Xaxiqi :
2 gota kos grek ( ose salcë kosi)
2 kastravec
2 lugë vaj ulliri
3 thelpinj hudhre
1 lugë kopërr e grirë hollë
pak kripë
pak piper
gjysmë limoni

 

Si fillim qërojmë kastravecat. I presim në copa shumë të vogla me thikë. Më pas i hedhim kripë, i përziejmë dhe i vendosim në një kullonjëse. I lemë kështu përreth gjysëm ore, në këtë mënyrë humbin ujin që kanë.
Më pas hedhim kosin në një grirës elektrik, shtojmë me radhë gjithë përbërësit e tjerë, fillojmë me kastravecin e kulluar, vajin e ullirit, lëngun e limonit, thelpinjtë e hudhrës të qëruar, koprrën, pak kripë e pak piper. I grijmë mirë derisa të jenë përzier mirë të gjithë përbërësit.
Salcën e përgatitur e hedhim në një enë qelqi të cilën e mbulojmë me kapak. E lemë në këtë mënyrë përreth një orë përpara se ta shërbejmë.
E servirim salcën tzatziki për të shoqëruar një pjatë me mish në zgarë ose perime.

Lini nje koment