You are here: HomeKuzhineSallataSallate me thjerreza jeshile dhe qepe te kuqe

Sallate me thjerreza jeshile dhe qepe te kuqe

Publikuar ne Sallata, Salca Thursday, 05 December 2013 12:24

Per 2 persona:

100 gr thjerreza jeshile

1 qepe e kuqe

nje grusht majdanoz i grire holle

vaj, uthull, kripe

 

Se pari zijini thjerrezat dhe me pas, shplajini ne uje te ftohte dhe kalojini ne pjaten e sallates ku i shtoni qepen, majdanozin,  vajin, uthullen, kripen. Ne rast deshire mund ti shtoni dhe pak djathe kaçkavall te forte te grire siper, ja shton shijen.

Lini nje koment