You are here: HomeKuzhineSallataSalce tartare

Salce tartare

Publikuar ne Sallata, Salca Thursday, 17 October 2013 10:45

E shpejte ne pergatitje dhe shume e pershtatshme per te shoqeruar peshkun.


Perberesite:
150 gr majoneze,
1 tufe majdanoz,
1 kastravec turshi,
1 luge kaperi,
lekura e gjysem limoni por pa pjesen e bardhe.


I kalojme te gjithe keto perberes ne mikser  i grijme dhe i perziejme se bashku. E leme mbyllur ne frigorifer per disa ore, qe te perziehen shijet dhe me pas eshte gati per tu shijuar me peshkun.

Lini nje koment