You are here: HomeKuzhineSallataSallate me fruta deti

Sallate me fruta deti

Publikuar ne Sallata, Salca Tuesday, 23 July 2013 13:34

Përbërësit:

-5-6 karkaleca të mëdhenj
-1 kallamar
-1 sepje
-uthull
-vaj ulliri
-limon
-majdanoz, kripë.


Lahen frutat e detit dhe i lëmë të ziejnë për rreth një orë, ndërkohë që brenda kemi hedhur pak vaj ulliri. Pasi kanë zier dhe janë ftohur, i presim pjesë-pjesë. I hedhim në pjatë dhe shtojmë uthullën, limonin, kripën dhe majdanozin. Që të bëhen sa më të shijshme, i vendosim në frigorifer për një orë. Ndërkohë, frutat e detit i kanë përthithur mjaftueshëm.

Lini nje koment