You are here: HomeKuzhineSallataSalce tartara

Salce tartara

Publikuar ne Sallata, Salca Wednesday, 10 July 2013 13:57

Përbërësit:

- 3 vezë

- 1 tufë majdanoz

- 2 kastravecë turshi

- gjysmë qepe

- pipe, kripë

- 1 gotë vaj ulliri

- 2 lugë uthull nga vera e bardhë

 

Rrihni vezët në një enë të përshtatshme me pirun, shtoni një garuzhde me bulion mishi që të përfitoni një lëng të njëtrajtshëm.

Përgatitni një mikse të grirash hollë me majdanozin, kastravecët dhe qepën. Shtojeni tek vezët, kripën dhe piperin, dhe përziejini mirë përbërësit. Më pas shtoni vajin e ullirit pak nga pak, duke përfituar një përbërje si majonezë. Kur i gjithë vaji të ketë mbaruar, shtoni uthull dhe vendoseni përgatitjen në një salcierë servirjeje.

Lini nje koment