You are here: HomeKuzhineSallataSallate verore me spec dhe patellxhane te pjekur

Sallate verore me spec dhe patellxhane te pjekur

Publikuar ne Sallata, Salca Wednesday, 12 June 2013 11:21

Përbërësit:

-1 kg speca
-3-4 patëllxhan
-3-4 domate
-Majdanoz
-5-6 thelba hudër
-Vaj
-Kripë
-Uthëll

 

Përbërsit e kësaj sallate pjeken ne furrë, qërohen dhe grihen. Pastaj iu shtohet hudrat, kripa, uthulla, vaji dhe majdanozi i grirë. Kjo sallate servohet me të gjitha gjellërat nga kuzhina shqiptare veqanërisht ditëve të nxehta verore.

Lini nje koment