You are here: HomeKuzhineSallataSalce bolonjeze

Salce bolonjeze

Publikuar ne Sallata, Salca Friday, 24 May 2013 11:28

Perbersit:
- mish te grire 200gr
- salce domate 230gr
- vere te kuqe 60gr
- qepe te grira 30gr
- vaj ulliri 15gr
- karrota te grira 20gr
- gjethe dafine n° 2
- kripe dhe piper

 

Ne nje tenxhere (ose tave e madhe), zverdhni qepen, karrotat per pak minuta. Shtoni mishin e grire dhe e perzijeni akoma per tre minuta. Shtoni veren e kuqe, lereni ate te shteroj. Shtoni salce domatesh dhe lereni te zieje per 90 minuta. –beni kujdes. Nese shteron shume i shtoni pak uje dhe perziheni vazhdimisht-  ne fund hidhin gjethe dafine per ta aromatizuar. 

Lini nje koment