You are here: HomeKuzhineSallata
Përbërësit për Salca Xaxiqi :2 gota kos grek ( ose salcë kosi)2 kastravec2 lugë vaj ulliri3…
Per 2 persona: 100 gr thjerreza jeshile 1 qepe e kuqe nje grusht majdanoz i grire…
Për 1 kg patëllxhanë duhen: -speca 200-300 gr-domate-vaj 5-6 lugë gjelle-uthull 3-4 lugë, hudhra 2 kokrra,…
E shpejte ne pergatitje dhe shume e pershtatshme per te shoqeruar peshkun. Perberesite:150 gr majoneze,1 tufe…
Perberesit:200gr djath guda ose regato te prere ne kubike;nje rrenje sallate jeshile e prere holle;dy domate…
Përbërësit: -5-6 karkaleca të mëdhenj-1 kallamar-1 sepje-uthull-vaj ulliri-limon-majdanoz, kripë. Lahen frutat e detit dhe i lëmë…
Përbërësit: - 3 vezë - 1 tufë majdanoz - 2 kastravecë turshi - gjysmë qepe -…
Perberesit:-2 tufa brokoli te ndara me lule,-4 kallamare te ndara me rrathe,-1 spec djeges,-2 thelpinj hudhrash,-vaj…
Perberesit:-500 gr djath feta-1 filxhan kafe vaj ulliri-2 thelp hudher-spec djeges sipas preferences-pak kripe po eshte…
Përbërësit: -1 kg speca-3-4 patëllxhan-3-4 domate-Majdanoz-5-6 thelba hudër-Vaj-Kripë-Uthëll   Përbërsit e kësaj sallate pjeken ne furrë,…
Perberesit per 8 racione : -1 gjoks pule pa lekure e zjere -3 veze te ziera…
Perbersit:- mish te grire 200gr- salce domate 230gr- vere te kuqe 60gr- qepe te grira 30gr-…
Përbërësit: ½ kg midhje me guaskë, vaj ulliri, lëng limoni, majdanoz i grirë, djathë i bardhë,…
Perberesit: 1 lugë gjalpë, një gjysmë filxhani me salcë të errët të gatshme, disa degë majdanozi,…