You are here: HomeKuzhinePije
Perberesit: 1 liter uje, gjysem gote uji me mjalte, gjysem gote uji me sheqer, cerek gote…
Perberesit: 1 luge caji lekure portokalli te grire, 1/2 luge me kanelle, 1/4 luge gjelle me…
Perberesit: 2 shoot amaretto, ½ luge gjelle leng limoni te fresket, dhe pak pije Grenandine. ½…
Perberesit: 400 gr luleshtrydhe, 2 portokalle, 2 limona, 2 luge sheqer.   Luleshtrydhet i presim ne…
Kokteili Valentina eshte shume i thjeshte per tu pergatitur dhe shume i mire ne shije.  …
Perberesit: Rum Cachacha, sheqer kane (ngjyre kafe kokerrmadh), gjethe menteje, limon jeshil:   Pasi "rrihet" ne…
Perberesit: 6 luge gjelle mjalte, ¼ filxhan uje te nxehte ose te ngrohte, 2 filxhan rum…
Sangria eshte nje kokteil spanjoll shume i famshem ne te gjithe boten per shijen e tij.…
Perberesit: 1 veze, 1/3 shot shurupi te thjeshte, 1/3 shot rum te zi, 1/3 shot konjak…
Perberesit: ½ filxhan me majlte; ½ filxhan uje; 1-2 flet nga barishtet tuaja te preferuara, (…