You are here: HomeKuzhinePijeMargarita me limon te gjelbert

Margarita me limon te gjelbert

Publikuar ne Pije Monday, 26 August 2013 10:28

Përbërësit:

145 ml tekilla
85 ml lëng i freskët nga limoni jeshil
30 ml lëng i sheqerosur nga limoni jeshil
85 ml Triple Sec (lloj likeri me shije portokalli)
Kube akulli
1 limon i gjelbërt, i prerë në rrathë
Kripë Rimming (dekorim për gotën e margaritës).

 

Vendosni tekilën, lëngun e limonit jeshil, limonit të sheqerosur dhe likerin në një mikser kokteil dhe shtoni sasi të mjaftueshme të akullit. Mbuloni dhe përzieni deri sa mikseri të ftohet. Mbushni gotat për margarita ne mënyrë të barabartë. Dekoroni me rrathë limoni jeshil.

Lini nje koment