You are here: HomeKuzhinePijeVere molle dhe kajsie

Vere molle dhe kajsie

Publikuar ne Pije Sunday, 11 August 2013 20:01

Perberesit:

 

8 filxhan leng te shrydhur molle

xhenxhefil

kajsi te thata

boronica te kuqe

2 shkopinj kanelle

1 luge gjelle karafil

 

Ne nje tenxhere hedhim lengun e molles me xhenxhefill.Me pas hedhim kajsite,boronicat,shkopinjte e kanelles dhe karafil.Dhe i veme per 3-4 ore qe te zjejne.Pastajme e heqim, e leme te ftohet dhe eshte gati per tu servirur.

 

Lini nje koment