You are here: HomeKuzhinePijeLiker cokollate

Liker cokollate

Publikuar ne Pije Thursday, 18 July 2013 13:20

Përbërësit:

-1.5 litër qumësht (nëse nuk dëshironi që të jetë e trashë, mund t'i shtoni edhe qumësht)

-500g sheqer

-500ml rum

-2 puding prej çokollate

-100g kakao pa sheqer

-1 vanilje sheqer.

 

Pudingun dhe kakaon i përzieni me 300 ml qumësht. Pjesën tjetër të qumështit e ziejmë. Porsa të fillojë të zihet i'a shtojmë sheqerin, vaniljen, sheqerin dhe më pas përzierjen e pungës dhe kakaos. Përziejmë 2-3 minuta që të mos mbeten kokrra. Në këtë përzierje i shtoni edhe rum dhe më pas priteni që të ftohet.

Lini nje koment