You are here: HomeKuzhinePijeVodka me shije qershie

Vodka me shije qershie

Publikuar ne Pije Tuesday, 11 June 2013 12:13

Përbërësit:
-400 gr qershi
-200 gr sheqer
-1 shishe vodka.


U heqim bërthamat qershive. Vendosim sheqerin me qershitë dhe 150 ml ujë në një tigan. I japim valë duke përzierë deri sa të tretet totasisht sheqeri. E heqim nga zjarri dhe e hedhim shurupin në një vazo. Shtojmë vodkën dhe e tundim mirë që të përziehet. E mbyllim hermetikisht dhe e lëmë të rrijë për të paktën 4 javë para se ta shërbejmë.

Lini nje koment