You are here: HomeKuzhinePijeKrem Whiskey

Krem Whiskey

Publikuar ne Pije Saturday, 25 May 2013 12:02

Perberesit:
390 gr sheqer,
390 ml qumesht,
400 ml pana per embelsira,
120 ml whisky,
120 ml alkool per pije,
2 pako esence vanilje,
2 luge gjelle me neskafe ose 2 filxhana me kafe te perqendruar.

Ne nje tenxhere veme te zieje sheqeri, qumeshti, pana, kafeja, esenca e vaniljes dhe pasi te marrin vale me zjarr te embel dhe duke e trazuar vazhdimisht, e ziejme per 5 minuta. Pasi e leme te ftohet, shtojme alkoolin dhe whisky-n dhe i perziejme me kujdes. E veme lengun e pergatitur ne shishe qelqi dhe e leme te pushoje te pakten per 24 ore para se ta servirim. Sherbehet gjithnje e ftohte, mundesisht me kubike akulli.

Lini nje koment