You are here: HomeKuzhinePijeSalep

Salep

Publikuar ne Pije Thursday, 23 May 2013 13:09

Përbërësit:

-Sheqer,

-qumësht pluhur,

-salep pluhur,

-niseshte, talçin,

-aromë salepi, guargam, vanilje.

 

Një gotë me ujë dhe qumësht të nxehtë rreth 40°C, hidhet salepi dhe përzihet. Lihet në zjarr deri sa të ziejë mirë. Sheqerin ja hedhim  sipas dëshirës. Siper e zbukurojme me pak kanellë dhe arra. 

Lini nje koment