You are here: HomeKuzhinePijeMilkshake me shalqi

Milkshake me shalqi

Publikuar ne Pije Monday, 13 May 2013 09:40

Përbërësit: 1 fetë shalqi e prerë në copa të vogla, pa fara, 2 topa akullore vanilja, 1 lugë me shurup karameleje, 2 copa akull.

 

Vendosim në shaiker të gjithë përbërësit dhe i rrahim fort. Masën e krijuar e hedhim në një gotë të madh dhe milkshake është gati.

Në qoftë se nuk ju pëlqen shija e vaniljes apo karameles, mund të përdorni shije të tjera, që të shkojnë me shalqirin.

Lini nje koment