You are here: HomeKuzhinePijeKokteil shik veror

Kokteil shik veror

Publikuar ne Pije Friday, 05 April 2013 10:27

Perberesit: 1 ½ filxhan caji copa te frutit te ananasit, 1 ½ gote uji leng te fresket portokalli, pak pure te frutit gujava.

 

Ne nje shaker me akull i hedhim te gjithe perberesit, i tundim fort dhe me pas e hedhim ne nje gote, mundesishte shkon ne nje gote te vogel, ne forme "akrepi", ( si gota ne foto). E zbukurojme me lule orkide dhe copa ananasi anash gotes dhe e shijojme. Eshte mjaft e shijshme.

Lini nje koment